Scoala Mitocu-Dragomirnei

Inscrierea in invatamantul primar 2018

Școala Gimnazială Mitocu Dragomirnei - 2 clase pregătitoare – 52 elevi

Școala Primară Lipoveni - 0,20 clase pregătitoare –  3 elevi- înv.simultan

Școala Primară ,,Ion Creangă” Mitocași -0,20 clase preg. –  6 elevi- înv.simultan

Circumscriptii scolare

Circumscriptia Mitocu Dragomirnei

Circumscriptia Lipoveni

Circumscripția Mitocași

Înscrierile se fac la secretariatul unității școlare (Școala Gimnazială Mitocu Dragomirnei)

Etape de inscriere clasa pregatitoare

PERIOADA:

•  8 martie – 26 martie 2018- Completarea și validarea cererilor-tip de înscriere în cl.pregătitoare
  • 27 -29 martie 2018ETAPA I – Procesarea, la niv.național, local a cererilor-tip de înscriere și repartizarea la școala de circumscripție a copiilor.
  • 30 martie 2018 – Afișarea în unitățile de învățământ a candidaților înmatriculați, a numărului de locuri rămase libere și a listei copiilor neînscriși după prima etapă
  • 11 – 20 aprilie 2018 ETAPA A II-A- Procesarea, la niv.național, local a cererilor-tip de înscriere și repartizarea la școala a copiilor care nu au fost cuprinși în nici o unitate  de înv. sau care nu au participat la prima etapă.
  • 23 aprilie 2018           – Afișarea la unitatea școlară a listelor finale ale copiilor înscriși în cl.pregătitoare